Portál pre širokú právnickú aj neprávnickú verejnosť zaujímajúcu sa o verejné obstarávanie

Výzvy

Na podporu zdravotníckych zariadení v oblasti kybernetickej a informačnej bezpečnosti smeruje takmer 6 miliónov eur

Kategória: Výzvy

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR vyhlásilo 5. apríla 2024 výzvu s názvom Podpora v oblasti kybernetickej a informačnej bezpečnosti na regionálnej úrovni – zdravotnícke zariadenia v sume 5 900 000 eur z Programu Slovensko 2021 – 2027. Cieľom je prostredníctvom nenávratného finančného príspevku podporiť projekty na zvýšenie úrovne kybernetickej a informačnej bezpečnosti (KIB).

„S nárastom pripojených zdravotníckych zariadení a internetu vecí sa zvyšuje riziko zneužitia a kybernetických útokov. Útočníci môžu využiť zraniteľnosti v týchto zariadeniach na preniknutie do sieťového prostredia a môžu tak napríklad narušiť priebeh operácií či ošetrení pacientov. Investícia do kybernetickej bezpečnosti prináša zvýšenú ochranu nielen osobných údajov, ale aj zdravia našich občanov a zároveň tak chceme priniesť väčšiu istotu, že ich citlivé údaje o zdravotnom stave sú v bezpečí a že nemocnice sú riadne pripravené na kybernetické útoky,“ vyhlásil štátny tajomník Ivan Ivančin.

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.