Portál pre širokú právnickú aj neprávnickú verejnosť zaujímajúcu sa o verejné obstarávanie

Výzvy

Dvanásta výzva envirorezortu z Programu Slovensko podporí prieskum a monitoring envirozáťaží

Kategória: Výzvy

Bratislava – 13. marca 2024 - Ministerstvo životného prostredia SR vyhlásilo ďalšiu výzvu na čerpanie finančných prostriedkov v rámci nového programového obdobia pre roky 2021 – 2027. V poradí dvanásta výzva envirorezortu z Programu Slovensko je zameraná na podporu zabezpečenia prieskumu a monitorovania environmentálnych záťaží. Na tento účel je vo výzve alokovaných viac ako 31 miliónov eur.

Cieľom výzvy je podporiť prieskum lokalít environmentálnych záťaží a prostredníctvom neho zistiť znečistenie v horninovom prostredí, podzemnej vode a pôde, ako aj vykonávať monitorovanie v lokalitách environmentálnych záťaží a zabezpečiť v nich priebežné systematické pozorovanie a vyhodnocovanie miery znečistenia. Účelom výzvy je zistiť a analyzovať súčasné a potenciálne riziká environmentálnych záťaží vo vzťahu k jednotlivým zložkám životného prostredia a zdraviu človeka.

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.