Portál pre širokú právnickú aj neprávnickú verejnosť zaujímajúcu sa o verejné obstarávanie

Výzvy

Milióny eur do bezpečných ulíc v moderných mestách a obciach

Kategória: Výzvy

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky oficiálne vyhlásilo prvú integrovanú výzvu, ktorá spája viacero opatrení s cieľom modernizovať inteligentné samosprávy a zvýšiť bezpečie v uliciach našich miest a obcí, a tým aj zvýšiť kvalitu života občanov a odolnosť samospráv.

Suma prevyšujúca 20 mil. eur, z ktorej sú takmer 4 mil. eur určené na bezpečné fyzické prostredie obcí, miest a regiónov a vyše 16,25 mil. eur smeruje k podpore budovania inteligentných miest a regiónov, je oficiálne vyhlásená.

O tieto financie sa môžu uchádzať mestá, obce, samosprávne kraje a tiež aj záujmové združenia právnických osôb. Výzva bola nastavovaná za aktívnej asistencie rezortu vnútra, štátnej polície aj obecných polícií. Zároveň bol jej návrh k dispozícii na 10- dňové pripomienkovanie samosprávam. Drvivú väčšinu pripomienok z verejného pripomienkovania rezort akceptoval.

Ide o integrovanú výzvu, ktorá bola vyhlásená v rámci mechanizmu Integrovaných územných investícií, kombinuje a zároveň prepája 3 opatrenia z dvoch rôznych Cieľov politiky. Je zameraná na využitie digitálnych riešení a informačných technológií v prostredí samosprávy. Zároveň ponúka možnosť pre zapájanie sa aj menších samospráv, ktoré si v projekte môžu namixovať via

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.