Portál pre širokú právnickú aj neprávnickú verejnosť zaujímajúcu sa o verejné obstarávanie

Výzvy

Takmer 17 miliónov eur z novej výzvy zlepší dostupnosť prevencie, diagnostiky aj liečby pacientov

Kategória: Výzvy

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR vyhlásili výzvu, vďaka ktorej sa zdravotná starostlivosť stane opäť dostupnejšou pre ľudí vo všetkých regiónoch. Takmer 17 miliónov eur putuje na doplnenie siete centier integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS) prostredníctvom podpory výstavby nových budov, rekonštrukciou a modernizáciou existujúcich budov a nákupom materiálno-technického vybavenia.

„Cieľom výzvy je rozvíjať miestnu infraštruktúru v oblasti ambulantnej zdravotnej starostlivosti za účelom združovania všeobecných lekárov a špecialistov. Vďaka tomu sa zabezpečí dostupnosť v oblasti prevencie, diagnostiky, liečby a starostlivosti o pacientov na lokálnej, resp. komunitnej úrovni a vytvoria sa podmienky pre poskytovanie najmä základného sociálneho poradenstva pre klientov zariadenia,“ priblížila ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková, ktorej rezort je sprostredkovateľom výzvy.

Oprávnenými žiadateľmi sú subjekty územnej samosprávy, teda obce alebo vyššie územné celky (VÚC) a neziskové organizácie, ktorých zakladateľom je obec alebo VÚC a sú poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. CIZS budú realizované v rámci integrovaných územných investícií a každý samosprávny kraj má vyčlenené finančné prostriedky, ktoré môže v rámci daného územia použiť. Výzva je určená na projekty mimo Bratislavského samosprávneho kraja.

„Tak, ako aj v minulom programovom období sme z eu

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.