Portál pre širokú právnickú aj neprávnickú verejnosť zaujímajúcu sa o verejné obstarávanie

Aktuality

Nový predseda ÚVO Peter Kubovič si prevzal agendu úradu

Kategória: Aktuality

JUDr. Peter Kubovič, ktorého dňa 9.11.2022 Národná rada (NR) SR zvolila za predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ďalej len „úrad“ alebo „ÚVO“), si nasledujúci deň 10.11. 2022 prevzal dekrét o zvolení do funkcie z rúk predsedu NR SR Borisa Kollára.

Po vymenovaní do funkcie predsedu úradu si JUDr. Peter Kubovič na pôde ÚVO prevzal agendu úradu z rúk predchodcu JUDr. Miroslava Hliváka a následne sa na spoločnej tlačovej konferencii prihovorili verejnosti. „Odovzdanie agendy prebehlo veľmi kultúrne. To, čo oceňujem je príprava tých podkladov, vysvetlenie pálčivých tém,“ uviedol na tlačovej konferencii predseda ÚVO JUDr. Peter Kubovič. „Oboznámil som pána predsedu s aktuálnou agendou úradu, ako aj s výzvami, ktoré úrad čakajú, či už v oblasti čerpania eurofondov, alebo v oblasti profesionalizácie a ďalších projektov,“ priblížil bývalý predseda úradu JUDr. Miroslav Hlivák, ktorý tiež svojmu nástupcovi zagratuloval k zvoleniu do funkcie a vyslovil želanie, aby sa mu podarilo naplniť projekt, s ktorým kandidoval na funkciu predsedu úradu. „Ako viete, prešiel som, podľa môjho názoru, pomerne náročným výberovým konaním. Plne si uvedomujem tú zodpovednosť, čo znamená byť na čele úradu, bol som jeho zamestnancom v minulosti. Pevne verím, že nadviažem na tie kroky, ktoré pán doktor Hlivák urobil v tejto pozícii a niektoré kroky sa mi možno podarí ešte zlepšiť, no bude to výzva a som pripravený pustiť sa do práce. Úrad pre verejné obstarávanie je nezávislý kontrolný úrad, je to jeho primárna funkcia, musí to tak zostať a byť zachované,“ povedal JUDr. Peter Kubovič.

Záznam tlačovej konferencie predsedu ÚVO JUDr. Petra Kuboviča a jeho predchodcu JUDr. Miroslava Hliváka zo dňa 10.11. 2022 je dostupný na sociálnej sieti Facebook na profile Úradu pre verejné obstarávanie

 

Zdroj: Úrad pre verejné obstarávanie


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.