Portál pre širokú právnickú aj neprávnickú verejnosť zaujímajúcu sa o verejné obstarávanie

Aktuality

S novými eurofondami nové regionálne centrá MIRRI v siedmich regiónoch

Kategória: Aktuality Autor/i: Združenie miest a obcí Slovenska

Bratislava – 5. septembra 2022 – Ministerstvo investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie vytvára regionálne centrá, ktoré budú ponúkať lepšie a profesionálnejšie služby štátu pre občanov. Cieľom rezortu je vytvorenie „one stop centier“ s cieľom poskytovať integrované služby pre žiadateľov k eurofondovom na jednom mieste.

Memorandum ku konceptu poradenských centier podpísal štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR so zástupcami  ministerstva práce, ministerstva životného prostredia, ministerstva pôdohospodárstva, Úradu vlády SR a Úradu pre verejné obstarávanie.

Regionálne centrá budú fungovať ako miesto prvého kontaktu pre záujemcov o podporu z rôznych schém finančnej pomoci na nadnárodnej, národnej a regionálnej úrovni. Spoluúčasť partnerských inštitúcii je v tomto veľmi dôležitá, aj preto memorandum okrem MIRRI SR podpísali tiež minister pôdohospodárstva, minister životného prostredia, minister práce, predseda Úradu pre verejné obstarávanie a zástupca vedúceho Úradu vlády.

MIRRI SR ako riadiaci orgán vytvorí sieť siedmich Regionálnych centier so sídlom v krajských mestách – Trnave, Nitre, Trenčíne, Žiline, Banskej Bystrici, Košiciach a Prešove. Podľa MIRRI s partnerskými inštitúciami celkovo posiela do regiónov viac ako 200 odborníkov. Prvé regionálne centrum otvorí už 9. septembra v Nitre.

Regionálne centrá sa stanú v novom programom období 2021 – 2027 hlavným kontaktným bodom pre všetky subjekty so záujmom o eurofondy, sieťovanie, vytváranie partnerstiev a publicitu. Výsledkom spolupráce bude väčšia šanca na rýchlejšie a efektívnejšie čerpanie prostriedkov z eurofondov i ďalších zdrojov.

Kontakty na centrá MIRRI v regiónoch nájdete TU.

Zdroj: MIRRI SR

 

Spracované podľa internetovej stránky: Združenie miest a obcí Slovenska


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Aktuality

25 rokov činnosti OLAF proti podvodom

Úrad pre verejné obstarávanie

Týždenný prehľad výstupov ÚVO – 22. týždeň

Úrad pre verejné obstarávanie

Zmena lehoty plnenia v rozhodnutí Súdneho dvora EÚ

Úrad pre verejné obstarávanie

Týždenný prehľad výstupov ÚVO – 21. týždeň

Úrad pre verejné obstarávanie