Portál pre širokú právnickú aj neprávnickú verejnosť zaujímajúcu sa o verejné obstarávanie

Aktuality

ÚVO v Košiciach a Prešove je už súčasťou Regionálnych centier MIRRI

Kategória: Aktuality Autor/i: Úrad pre verejné obstarávanie

Žiadatelia o eurofondy a dotácie získajú v Regionálnych centrách Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (ďalej len „MIRRI“) všetky informácie a služby na jednom mieste.

Dňa 20. októbra 2022 bolo otvorené Regionálne centrum v Košiciach a dňa 21. októbra 2022 Regionálne centrum v Prešove, ktoré budú žiadateľom a prijímateľom podávať na jednom mieste komplexný servis a poradenstvo v oblasti eurofondov či dotácií. Aj Úrad pre verejné obstarávanie (ďalej len „ÚVO“) má svoje zastúpenie v oboch poradenských centrách na východe Slovenska. Stále pracoviská ÚVO sa presunuli na novú adresu a pokračujú v poskytovaní poradenstva v oblasti verejného obstarávania.

„Na úvod patrí poďakovanie MIRRI za pozvanie do spoločných regionálnych centier. ÚVO podporuje myšlienku otvárania regionálnych centier, nakoľko v jednotlivých krajoch pôsobí už skoro 3 roky v rámci svojich Stálych pracovísk. V Košickom samosprávnom kraji pôsobí ÚVO už jeden a pol roka, pričom verejným obstarávateľom, obstarávateľom, ale aj všetkým subjektom v oblasti verejného obstarávania poskytol vyše 1100 odborných konzultácií a v rámci 50 školení vyškolil vyše 1800 účastníkov. V Prešovskom samosprávnom kraji má svoju regionálnu kanceláriu ÚVO už tri roky a za tento čas podalo vyše 2200 odborných konzultácií a odškolilo vyše 1750 účastníkov na 60 školeniach. Ústredný orgán štátnej správy tak podáva pomocnú ruku nielen malým obciam, ale aj mestám, podnikateľom a všetkým záujemcom, v tak zložitej téme a v zákone o verejnom obstarávaní. Meníme miesto a lokalitu pôsobenia v rámci Košíc a Prešova, ale podporu, konzultácie a vzdelávanie v oblasti verejného obstarávania poskytujeme naďalej,“ povedal riaditeľ odboru Stálych pracovísk ÚVO Tomáš Bučko pri otváraní regionálnych centier MIRRI.

Kontaktné informácie, konzultačné hodiny a ďalšie informácie o pôsobení ÚVO v jednotlivých samosprávnych krajoch nájdete na webovej stránke Odboru Stálych pracovísk.

Zdroj: Úrad pre verejné obstarávanie


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.