Portál pre širokú právnickú aj neprávnickú verejnosť zaujímajúcu sa o verejné obstarávanie

Aktuality

Výzva na podporu území udržateľného mestského rozvoja v najmenej rozvinutých okresoch

Kategória: Aktuality Autor/i: Združenie miest a obcí Slovenska

Bratislava – 7. decembra 2022 - Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej vyhlásilo výzvu na podanie žiadostí o poskytnutie dotácie v oblasti podpory regionálneho rozvoja na podporu území udržateľného mestského rozvoja. Žiadosti je možné predkladať do 9. decembra 2022.

Výzva Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) je určená pre obce, ktoré majú status mesta so sídlom v najmenej rozvinutých okresoch Bardejov, Gelnica, Košice-okolie, Levoča, Medzilaborce, Michalovce, Snina, Stará Ľubovňa a Stropkov.

Bližšie informácie nájdete TU.

Celková alokácia na výzvu je vo výške takmer 3 milióny eur. Žiadateľ si môže podať žiadosť v minimálnej výške 40 000 eur a v maximálnej výške 350 000 eur. Spolufinancovanie je minimálne 5 % z celkových oprávnených výdavkov projektu.

Táto výzva nadväzuje na predošlú výzvu, taktiež určenú na obnovu miestnych komunikácií a chodníkov, do ktorej sa mohli zapojiť mestá a obce z okresov Kežmarok, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Sabinov, Sobrance, Svidník, Trebišov, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou. Pôvodný balík podpory MIRRI SR navýšilo na takmer 17 miliónov eur.

Zdroj: MIRRI SR

Spracované podľa internetovej stránky: Združenie miest a obcí Slovenska


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.