Portál pre širokú právnickú aj neprávnickú verejnosť zaujímajúcu sa o verejné obstarávanie

Aktuality

M. Hlivák: Teší ma, že sme splnili úlohu z plánu obnovy

Kategória: Aktuality Autor/i: Úrad pre verejné obstarávanie

Predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslava Hliváka potešilo, že v pláne obnovy a odolnosti je potreba reformy verejného obstarávania, ktorú zaisťuje novela zákona o verejnom obstarávaní, označená zelenou farbou. Informovala o tom riaditeľka tlačového odboru ÚVO Janka Zvončeková.

"Zelená farba znamená, že sme si svoju domácu úlohu splnili. Teší ma, že sme medzi prvými, ktorí splnili záväzok Slovenskej republiky deklarovaný Európskej komisii. Keď chceme efektívne napredovať, nemôžeme teraz zastať, pred úradom stoja ďalšie výzvy, ktoré na túto novelu nadväzujú. Pokračujeme v konštruktívnej spolupráci aj s Líviou Vašákovou, ktorá má plán obnovy v kompetencii," povedal Hlivák.

"Vítame, že dôležitá reforma verejného obstarávania je jedným z prvých míľnikov, ktoré sa v rámci plánu obnovy podarilo zrealizovať. Splnenie všetkých vopred stanovených míľnikov v pláne obnovy je kľúčovým predpokladom pre žiadosti o platbu, ktoré bude Slovensko reportovať Európskej komisii dvakrát ročne. Spomenutá reforma je naplánovaná v rámci druhej žiadosti o platbu, ktorú plánujeme podať na jeseň budúceho roka. Úrad pre verejné obstarávanie má následne v rámci plánu obnovy realizovať školenia pre obstarávateľov v rokoch 2022 až 2026 vo výške 2,1 milióna eur," uviedla generálna riaditeľka sekcie plánu obnovy na Úrade vlády SR Lívia Vašáková.

Zdroj: TASR

Spracované podľa internetovej stránky: Úrad pre verejné obstarávanie


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.