Portál pre širokú právnickú aj neprávnickú verejnosť zaujímajúcu sa o verejné obstarávanie

Aktuality

Na digitalizáciu a informatizáciu pôjde 1,2 miliardy eur z plánu obnovy, informovala ministerka Remišová

Kategória: Aktuality Autor/i: Centrálny koordinačný orgán

Na digitalizáciu a informatizáciu sa vynaloží z balíka európskych financií v rámci plánu obnovy až 1,2 miliardy eur. Vyhlásila to na dnešnom bratislavskom kongrese ITAPA 2020 ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová. Jej rezort pripravil investičný plán reformy digitalizácie, ktorý spočíva na piatich základných pilieroch. Tie sa týkajú oblasti budovania digitálneho štátu a služieb pre občanov vrátane reformy verejnej správy, rozvoja digitálnych zručností, investícií do kybernetickej bezpečnosti, digitálnej konektivity a rozvoja digitálnej ekonomiky a hospodárstva. "Časť financií budeme mať z plánu obnovy, časť z eurofondov," upresnila Veronika Remišová.

Odborná verejnosť sa bude môcť vyjadriť k pripravovaným vládnym prioritám v rámci plánu obnovy v oblasti digitalizácie a informatizácie 15. decembra počas panelovej diskusie, ktorú pripravuje ministerstvo financií. Na diskusii sa zúčastní aj zástupca ministerstva informatizácie. Ako pripomenula Remišová, jej rezort už istý čas realizuje rôzne diskusie na predmetnú tému, a to napriek tomu, že sa Slovensko nachádza v kritickej situácii pre pandémiu koronavírusu. Momentálne pripravuje ministerstvo aj ďalší balík peňazí z budúceho eurofondového obdobia. Časť financií by mala ísť podľa Remišovej aj na digitalizáciu.

Ministerka Remišová informovala účastníkov kongresu aj o vytvorení nového tímu na rezorte, ktorý vytvorí základy pre flexibilitu a kultúru riadenia eGovernmentu. Ako upozornila, doteraz sa rôzne systémy v rámci štátnej správy budovali bez vzájomnej koordinácie. "Je to beh na dlhú trať a bude si to vyžadovať niekoľkoročné úsilie. Bez silného manažéra jedného subjektu sa štátna správa nezladí a nezačne konečne kráčať jedným smerom. Tento tím už má jasnú štruktúru a personálne sa napĺňa," dodala Remišová s tým, že jej rezort by privítal záujem IT odborníkov stať sa súčasťou tímu, ktorý bude stáť pri digitalizácii eGovernmentu v prospech občanov a podnikateľov. "Primárnym cieľom musí byť občan a podnikateľ, a to, čo oni potrebujú so štátom riešiť," podotkla Remišová.​


Zdroj: SITA

Spracované podľa internetovej stránky Centrálneho koordinačného orgánu.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Aktuality

Týždenný prehľad výstupov ÚVO - 36. týždeň

Úrad pre verejné obstarávanie

Týždenný prehľad výstupov ÚVO - 35. týždeň

Úrad pre verejné obstarávanie

Týždenný prehľad výstupov ÚVO - 34. týždeň

Úrad pre verejné obstarávanie

Týždenný prehľad výstupov ÚVO - 33. týždeň

Úrad pre verejné obstarávanie

Týždenný prehľad výstupov ÚVO - 32. týždeň

Úrad pre verejné obstarávanie