Portál pre širokú právnickú aj neprávnickú verejnosť zaujímajúcu sa o verejné obstarávanie

Online časopis

Ak ten, kto robí proces verejného obstarávania, je blázon, kto je potom ten, kto robí verejné obstarávanie na eurofondové zákazky?

Dátum:

Tento príspevok predstavuje krátke zamyslenie sa nad stavom, v akom funguje subjekt realizujúci verejné obstarávania, ktoré sú kontrolované riadiacimi orgánmi, správou finančnej kontroly, Európskom komisiou, OLAFOM a v neposlednom rade Úradom pre verejné obstarávanie.1)

Ak ten, kto robí proces verejného obstarávania, je blázon, kto je potom ten, kto robí verejné obstarávanie na eurofondové zákazky?
JUDr.
Juraj
Tkáč
je absolventom Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, pôsobí v Advokátskej kancelárii MST Partners, Bratislava. Má bohaté skúsenosti s prípravou ponúk či iných úkonov uchádzačov a záujemcov vo verejných obstarávaniach, s obstarávaním tak veľkých nadlimitných zákaziek, ako aj obstarávaním podlimitných zákaziek, ale zároveň aj s kompletným zabezpečovaním verejného obstarávania pre štrukturálne fondy EÚ, vrátane poradenskej činnosti. Popri aplikačnej praxi a publikačnej činnosti je lektorom seminárov organizovaných spoločnosťou Wolters Kluwer s. r. o.
Po prijatí zákona č. 95/2013 Z.z. (tzv. veľká novela zákona o verejnom obstarávaní), ktorá do verejného obstarávania zakotvila nový diapazón informačných povinností, sme zaznamenali v odbornej verejn
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.