Portál pre širokú právnickú aj neprávnickú verejnosť zaujímajúcu sa o verejné obstarávanie

Online časopis

Povolanie budúcnosti - člen komisie na vyhodnotenie ponúk?

Dátum:

Predmetný príspevok predstavuje krátke zamyslenie sa nad tým, s akými problémami sa borí verejný obstarávateľ pri tvorbe opisu predmetu zákazky, resp. vyhodnotení ponúk, a poukázanie na to, že život je občas troška iný ako krásne lineárne nakreslenie procesu verejného obstarávania uvedeného v novom zákone o verejnom obstarávaní.

Povolanie budúcnosti - člen komisie na vyhodnotenie ponúk?
JUDr.
Juraj
Tkáč
Každý rok pred obdobím podávania prihlášok na stredné a vysoké školy sa v médiách objavujú zaručené rady o tom, na akú školu, resp. aký odbor vybrať pre potomka, aby mal zaručenú budúcnosť a neskončil na úrade práce. Popri klasických povolaniach ako ITčkár, remeselník sa na viacerých zahraničných weboch objavujú aj názory, že povolaním tretieho milénia je dotačný pracovník, teda povolanie, v prípade ktorého bude osoba schopná identifikovať, vybaviť a primárne aj čerpať dotácie. Táto profesia je už viac ako cenenou už v súčasnosti (nielen) pri eurofondoch. V tomto príspevku si dovolíme uviesť "lukratívnejšie" povolanie, ktoré má minimálne v už bežiacom programovom období, podľa nášho názoru, nielen potenciál, ale o toto povolanie bude, resp. už je obrovská "bitka", pričom práve tieto osoby sú na trhu "nedostatkovým tovarom".
Právna úprava zákona č. 343/2015 Z.z. o verejnom obstarávaní vychádza, okrem iného, z dvoch
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.